Usługi

Rozmiar bagażu podręcznego – jaki bagaż mogę zabrać ze sobą do samolotu?

Wiele osób podróżujących zwraca się do nas z pytaniem, jaki bagaż mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu. Odpowiedź na to pytanie jest złożona, ponieważ linie lotnicze rozpatrują przy tym najczęściej trzy aspekty.

 

Zawartość

Aby podczas planowanego urlopu uniknąć niechcianej i długotrwałej kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, należy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. Oprócz powszechnego zakazu wnoszenia na pokład samolotu przedmiotów takich jak broń, ostre narzędzia itp., dozwolone jest posiadanie przy sobie jedynie małych ilości płynów (zaliczane są do tego również: kremy, żele, pasty, itp.). Aktualne ustalenia zezwalają wprawdzie na posiadanie artykułów toaletowych lub kosmetyków, jednakże obowiązuje dla tych produktów maksymalna dozwolona objętość, która wynosi 100 ml na sztukę. Dodatkowo produkty te muszą mieścić się w przezroczystej torebce foliowej o pojemności nie większej niż 1 litr. Odrębne uregulowania obowiązują niektóre leki, specjalny pokarm dla dzieci, itp. W przypadku niejasności powinni się Państwo skontaktować bezpośrednio z biurem podróży lub liniami lotniczymi.

 

Rozmiar

Ogólnie przyjęte ograniczenia rozmiaru dla bagażu podręcznego w samolocie wynoszą:  56 cm długości x 45 cm szerokości x 25 cm głębokości. Jest to standardowa wielkość ustalona przez MiędzynarodoweZrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Nie powinni się Państwo jednak kierować wyłącznie tymi danymi, gdyż wiele linii lotniczych posługuje się własnymi ustaleniami. Za przykład mogą służyć przewoźnicy Lot, Lufthansa i Germanwings, u których bagaż podręczny nie może przekraczać wymiarów:  55 cm długości x 40 cm szerokości x 20 cm głębokości. Więcej informacji na temat rozmiaru znajdą Państwo w zakładce „porady i linki”.

 

 

 

 

Waga

Kolejnym nieujednoliconym przez przewoźników czynnikiem jest dopuszczalna waga bagażu podróżnego. Wynosi ona, w zależności od linii lotniczej, pomiędzy 5 a 12 kg. Jednakże i w tym przypadku zalecamy Państwu wcześniejszą konsultację z biurem podróży lub przewoźnikiem. Dokładniejsze informacje na temat wagi bagażu podręcznego znajdą Państwo w zakładce „wskazówki & linki”.

 

Bez ryzyka dzięki firmie Travelite.

Nasza firma oferuje Państwu różnorodny bagaż podróżny, który został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, aby spełniać wymagania bagażu podręcznego w samolocie. Począwszy od toreb i plecaków, oraz różnorodnych walizek kabinowych na kółkach, zaoszczędzą sobie Państwo nerwów na lotnisku i będą mogli spokojnie podróżować.

 

Z naszymi produktami minimalizują Państwo już na wstępnie niepewność podczas podróży! Warto jednak pomyśleć nad tym, jak rozsądnie spakować walizki, by nie przekroczyć dopuszczalnej masy całkowitej bagażu. Życzymy Państwu wiele przyjemności i radości z podróżowania!